Рекомендації щодо проведення аукціонів за форс-мажорних обставин

ДП «Прозорро.Продажі» публікує рекомендації для учасників та організаторів онлайн-аукціонів щодо роботи під час воєнного стану та за умов форс мажорних обставин. 

Торгово-промислова палата України листом  (вих.2024/02.0-7.1) від 28.02.2022 року визнала факт військової агресії Росії проти України обставинами, які є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними для суб’єктів господарської діяльності, і за яких неможливе виконання у встановлений термін законодавчих чи інших нормативних актів  у період з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення.

 Починаючи з 24 лютого 2022 зазначені обставини підтверджують таке:

  • можливість невиконання зазначених в нормативно-правових актах зобов’язань щодо умов та/або строків підписання та укладання протоколів  та договорів за результатами проведення електронних аукціонів в ЕТС Прозорро.Продажі.

  • для аукціонів, у яких порушено строки підписання чи завантаження документів, не будуть автоматично змінюватись статуси торгів в ЕТС Прозорро.Продажі. 

Виключенням є:

  • аукціони з малої приватизації за умови, якщо на них прийшов лише 1 (один) учасник аукціону. Для таких аукціонів замість протоколу потрібно завантажити Лист Торгово-промислової палати в поле підписано протоколу.
  • аукціони з продажу активів банків банкрутів ФГВФО. Для таких аукціонів передбачена можливість продовження термінів підписання договору у Єдиному кабінеті. Для таких аукціонів необхідно буде отримати погодження ФГВФО на продовження терміну та застосувати механізм продовження у особистому кабінеті банка-організатора.

Водночас за наявності ресурсів та можливостей  ДП “Прозорро.Продажі” рекомендує для підписання протоколів та/або укладання договорів за підсумками проведених аукціонів використовувати системи кваліфікованого електронного підпису (КЕП), які підвищують рівень безпеки, спрощують та прискорюють процедури укладання угод.