Укрексімбанк продав три інвестиційні лоти за понад 435 мільйонів гривень

Державний Укрексімбанк успішно реалізував частину непрофільних активів, які були виставлені на продаж за скорегованими до поточної ринкової ситуації цінами. Чергові три об’єкти 30 липня продано на відкритих торгах в електронній системі OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України). Національна електронна біржа супроводжувала продаж об’єктів.

Ціна найдорожчого лоту – готельно-офісного комплексу по вул. Петра Сагайдачного в Києві – зі  стартової в 240 мільйонів під час торгів збільшилась до 337 мільйонів гривень. Ця історична будівля ХІХ сторіччя є окрасою столичного Подолу і цілком підходить під облаштування представницького офісу.

За понад 76 мільйонів гривень було продано земельну ділянку у с. Чайки на Петропавлівський Борщагівці під Києвом. Цільовим призначенням ділянки загальною площею 14 гектарів є багатоповерхова забудова, що дає підстави незабаром очікувати зведення в передмісті нового житлового комплексу. 

Ще один лот промислової нерухомості з фінальною ціною 21,5 мільйони банком реалізовано в м. Чернігові. Цей комплекс приміщень з технічним оснащенням та комунікаціями може бути використаний для налагодження виробництва широкого профілю. 
«Продані об’єкти перспективні для інвестицій та подальшого використання, і ми задоволені, що нові інвестори здобули їх за справедливою ринковою ціною, щоб дати їм нове життя. В свою чергу банк продовжить очищення балансу і продаж непрофільних для себе активів, щоб сконцентруватися на своїй прямій діяльності – фінансуванні економіки держави і нарощуванні кредитування», – зазначив Голова Правління Укрексімбанку Євген Мецгер. 

«Хочу наголосити, не дивлячись на обмеження в часі, нам вдалося провести великий обсяг роботи та проінформувати потенційних учасників про майбутній аукціон. Так ми ознайомили з об'єктами понад 250 потенційних покупців та провели біля 80 переглядів. В результаті чого за лот на Сагайдачного змагалося відразу вісім великих фінансово-промислових груп, завдяки чому стартова вартість зросла на 40%. Ще чотири інвестори претендували на за об’єкт у Чернігові та підвищили його вартість на 76%. А за ділянку у с.Чайки змагалися два учасники. Хочемо привітати переможців аукціону з вдалою інвестицією, а Банк з успішним завершенням пілоту з продажів об’єктів нерухомості», - підсумувала керуюча партнерка Національної електронної біржі Євгенія Божко.

«Ми вкотре довели, що вміємо продавати великі об’єкти і успішно це робимо понад 5 років у співпраці з українськими банками. Вітаємо Укрексімбанк з таким результатом на наших електронних торгах. Це тільки початок нашого плідної та довгострокової співпраці», – наголосив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Олександр Мамро. 

Довідка про компанію:

НЕБ здійснює діяльність на українському ринку з 2014 року, має значний досвід роботи з електронними торгами та є лідером продажів у багатьох електронних системах. Компанія надає комплексні послуги від підбору об'єкта, його вивчення до планування стратегії участі в аукціоні. За роки своєї роботи реалізував близько 4 тис. Об'єктів державної та комунальної власності на загальну суму понад 4,27 млрд грн, з них 357 об'єктів малої приватизації вартістю 2,25 млрд грн або 39% від загального обсягу продажів таких об'єктів в цілому на ринку. Серед найбільш великих досягнень НЕП - продаж готелю «Дніпро» за рекордну суму 1,1 млрд грн і АТ «Київпассервіс» за 230 млн грн.