Український Sotheby’s: НЕБ і фонд «Імперія мистецтв» запускають продаж предметів мистецтва через Prozorro.Продажі

Лідер ринку онлайн-аукціонів Національна електронна біржа (НЕБ) і Міжнародний фонд «Імперія мистецтв» розпочинають спільний проєкт з продажу класичного українського живопису та предметів мистецтва через єдину електронну торгову систему Prozorro.Продажі.


«Особливість цього проєкту полягає в тому, що предмети мистецтва будуть продаватися через систему електронних аукціонів Prozorro.Продажі, яка вже зарекомендувала себе, як надійний та ефективний інструмент. На торги будуть виставлені картини відомих українських художників, які навіть в кризові часи не втрачають своєї вартості», – коментує подію керуюча партнерка НЕБ Євгенія Божко.

 


В свою чергу генеральний директор міжнародного фонду «Імперія Мистецтв» Юлія Коломієць, висловила переконання, що продаж через аукціон «Прозорро.Продажі» дозволить отримати справедливий дохід.

 


«Ми не просто так обрали електронні аукціони Prozorro.Продажі. Через цю систему уже реалізовано лотів на суму 30 млрд грн, а участь у торгах взяли більше 22 тисяч чоловік. Крім того, ми бачимо, що саме у цій системі є гарна конкуренція, яка відповідно впливає на ціну продажу. Впевнені, що на прозорому аукціоні державного значення нам вдасться продати ці твори мистецтва за найкращою ціновою пропозицією», – зазначила Юлія Коломієць.
За словами директора ДП «Прозорро.Продажі» Олексія Соболева, різноманіття продажів через Prozorro.Продажі постійно збільшується, а це свідчить про високу довіру до системи та підтверджує її надійність та ефективність.

 


«Через електронні аукціони Prozorro.Продажі продається безліч різних лотів: це може бути металобрухт, який не дуже цікавий пересічному громадянину, або готель у центрі Києва за 1,1 млрд грн, до продажу якого буде прикута увага кожного, або навіть автівка з космічним пробігом. Ринки бачать, що система працює і долучаються. Вони розуміють, що Prozorro.Продажі забезпечує здорову конкуренцію, адже до нас підключені 40 маркетплейсів, які приводять багато учасників на торги. До речі, НЕБ один із них. Наша система абсолютно прозора та доступна кожному бажаючому в будь-якому куточку світу. Нам приємно, що і вітчизняне мистецтво також обирає систему електронних аукціонів, яку розробили провідні українські ІТ-фахівці. Може скоро і Sotheby’s наздоженемо», – прокоментував новину Олексій Соболев.


Спочатку на торги будуть виставлені дві картини.


ПЕРШИЙ ЛОТ: «Хутір» Сергія Васильківського – полотно, олія, розмір 57х111,2 см, 1883 г.
Це монументальне полотно видатного українського художника-пейзажиста кінця ХІХ початку ХХ століть Сергія Васильківського (1854-1917 рр.) Один з головних творів майстра, що становить серію картин на тему лірико-епічних пейзажів України. Важливість твору визначається ще й тим, що це один з небагатьох збережених зразків величезної творчої спадщини талановитого живописця. Історичний факт: з майже 3000 картин, які Сергій Іванович написав і заповів Україні, основна маса була знищена або загублена в роки Другої світової війни.
«Багато хто з його робіт неодноразово продавалися на різних аукціонах, але полотно такого розміру виставляється вперше», – підкреслює унікальність лота художник-реставратор Антон Кудряшов.


ДРУГИЙ ЛОТ: «Дівчина в білому костюмі» Лазаря Воловика – полотно, олія, розмір 94х72 см, 1930 г.
Цей портрет написаний одним з типових представників Паризької школи Лазарем Воловиком (1902 -1977 рр.), який народився в м. Кременчук Полтавської області та вже з 19 років жив в Парижі. Працював пліч-о-пліч з такими майстрами як Марк Шагал, Осип Цадкін, Хаїм Сутін в паризькому «Ля рюш». Своїм основним завданням в живопису художник вважав: «висловити безмовність». Посмертно його роботи були представлені на багатьох виставках: в музеї Жакмар-Андре, у Великому палаці, de la Rose-Croix. Епіграфом до всього життя, а головне до мистецтва художника може бути поставлена його фраза: «Я жив так, як я хотів!»

 

Довідка про компанію:
Національна Електронна Біржа працює на українському ринку електронних торгів з 2014 року і є його лідером.
НЕБ надає комплексні послуги від підбору об’єкта, його вивчення та планування стратегії участі в аукціоні.
За період роботи НЕБ за допомогою системи Prozorro.Продажі реалізувала більше 2000 об’єктів загальною вартістю понад 3,2 млрд грн, з них 244 об’єктів малої приватизації вартістю 1,88 млрд грн або 47% від загального обсягу продажів таких об’єктів в цілому на ринку.
Серед останніх досягнень НЕБ продажу готелю «Дніпро» за рекордну суму 1,1 млрд грн.


Prozorro.Продажі – дворівнева електронна торгова система (ЕТС), розроблена провідними українськими ІТ-фахівцями. Наразі до ЕТС підключено 40 маркетплейсів, які забезпечуються велику кількість учасників та конкуренцію на торгах. Через Prozorro.Продажі уже реалізовано майна на 30 млрд грн, участь в аукціонах взяли понад 22,5 тисячі учасників. Поєднує державні та приватні торги, завдяки чому потенційні покупці мають більший вибір об’єктів і відповідно – можливостей.

 

Міжнародний фонд «Імперія мистецтв» – спеціалізується на продажу предметів мистецтва.